Jak sami o sobie piszą überpunx Soundsystem to kolektyw imigrantów i imigrantek z całego świata zawiązany w Barcelonie, jesteśmy anarchistami, skłotersami i punkami.


Mamy równie mały szacunek dla prawa i granic państwowych, co dla sztywnych granic pomiędzy gatunkami muzycznymi.


Najważniejsze w punku dla nas to nie powtarzanie do porzygu stylistycznych schematów z przed 40 lat, a niezależność i bezkompromisowa postawa w kontrze do zakłamania i podłości społeczeństwa i polityków.

Na naszych imprezach mieszamy koncerty zespołów punkowych i zaangażowanych hiphopowców z różnymi rodzajami elektroniki. Zorganizowaliśmy do tej pory kilkadziesiąt imprez na skłotach, autonomicznych centrach kultury lub nielegalnych, dzikich miejscówkach, na łonie natury lub wydartych na tą jedną noc miastu.

Współtworzyliśmy Tymczasowe Strefy Autonomiczne w Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Niemczech, Holandii, Rumunii i Bułgarii. Gramy d-beat i breakbeat, crusta i jungle, rap i tekno, hardcore i breakcore, rock’n’roll i drum’n’bass, a najbardziej jarają nas powstałe z łączenia ich hybrydy i mutanty. Chcemy otwierać zatwardziałych punkrokowców na muzykę elektroniczną, i pompować radykalny, wolnościowy przekaz w bezideowych rejwerów.


Nawet najbardziej szalona i ekstremalna muzyka czy subkultura jest pusta bez politycznego zaangażowania, staje się kolejną pozycją w bogatej ofercie kapitalizmu na wyrażenie siebie i upuszczenia pary w kontrolowany, bezpieczny dla systemu sposób. Wierzymy, że dopiero gdy do muzyki dołącza konfrontacja w celu zmiany świata na lepsze, nabiera ona prawdziwej mocy i staje się czymś prawdziwym.


Dorzuć się do organizacji:


Za Wolność Waszą i Naszą!

antyfaszystowskie street party

11 listopada 2022 r.

godzina 14:00

Plac Unii Lubelskiej w Warszawie

Za wolność Waszą i naszą!

Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore


Services

  • UI Design
  • Digital Strategy
  • Social Media
  • Content Writing

Quick Links

Contact

  • Jl. Sunset Road No.815 Kuta, Badung, Bali – 80361
  • (021) 123 – 4567
  • support@domain.com